۰۹:۰۰ - ۲۰:۰۰

ساعات کار ما شنبه - پنجشنبه

۰۲۱-۶۶۷۲۳۰۲۲

برای مشاوره با ما تماس بگیرید

جستجو
 

سوالات متداول

آیا برای مشکلات حقوقی خود نیاز به کمک دارید؟

چگونه یک وکیل انتخاب کنم؟
با توجه به حساسیت و اهمیت شغل وکالت ( از این جنبه که مدافعان حقوق مردم و محرم اسرار موکلین می باشند ) ، قانونگذار شرایط خاصی را برای احراز شغل وکالت معین نموده است . از ابتدایی ترین پیش نیازهای این شغل ، داشتن تحصیلات حقوقی حداقل کارشناسی حقوق یا فقه و حقوق ، عدم داشتن سوء پیشینه ، عدم شهرت به بدنامی و سایر موارد می باشد . شخصی که شرایط مزبور را داشته باشد حق دارد در آزمون کارآموزی وکالت شرکت کند . این آزمون در سال یک مرتبه برگزار و اندک افرادی از شرکت کنندگان در آن قبول می شوند . آن اشخاص نیز پس از قریب به دو سال کارآموزی و با قبول شدن در آزمون کانون وکلا که به اختبار شهرت دارد می توانند به جرگه ی وکلای دادگستری وارد شوند .  قانونگذاردر قانون وکالت به صراحت قید نموده است که تنها اشخاصی می توانند در محاکم دادگستری وکالت اصحاب دعوا را قبول نمایند که دارای پروانه ی وکالت باشند .
وفق ماده ۵۵ قانون وکالت : وکلای معلق و اشخاص ممنوع‌الوکاله و به طور کلی هر شخصی که دارای پروانه وکالت نباشد از هرگونه تظاهر و مداخله در عمل وکالت ممنوع است اعم از این‌که عناوین تدلیس از قبیل مشاور حقوقی و غیره اختیار کند یا این‌که به وسیله شرکت و سایر عقود یا عضویت در موسسات خود را اصیل دعوی قلمداد نماید . متخلف از یک الی شش ماه به حبس تادیبی محکوم خواهد شد .

به همین دلیل هیچ شخصی حتی با داشتن مدرک دکتری حقوق حق ندارد بدون اخذ پروانه ی وکالت خود را مشاور حقوقی و یا وکیل دادگستری معرفی نماید .

لذا مردم باید توجه داشته باشند که در هنگام مراجعه جهت دریافت مشاوره حقوقی و یا انعقاد قرارداد وکالت ، ابتدا از داشتن پروانه ی وکالت شخص مطمئن شوند . جهت احراز هویت وکیل میتوانید از طریق مراجعه به سایت حامی وکیل و جستجوی وکیل مورد نظر ، از مشخصات شخص مورد نظر و دارا بودن یا عدم دارا بوذن پروانه ی وکالت وی اطمینان حاصل کنید .
حق الوکاله و حق المشاوره ی وکیل چقدر است ؟
مطابق ماده ۱۹ لایحه ی استقلال کانون وکلای دادگستری و ماده ۱۰ قانون مدنی میزان حق الوکاله و حق المشاوره بین وکیل و موکل توافقی تعیین می شود اما در صورتی که بین وکیل و موکل هیچ توافقی در این خصوص انجام نشده باشد .  مبالغ مندرج در آیین نامه ی حق الوکاله و حق المشاوره ی وکلای دادگستری مصوب سال ۱۳۹۸ اجرایی است . جهت ملاحظه ی آیین نامه ی مزبور اینجا کلیک کنید .
تفاوت موسسه حقوقی با وکیل چیست ؟
موسسه ی حقوقی یا گروه حقوقی به مجموعه ای گفته می شود که توسط حداقل دو نفر وکیل تاسیس و اداره می شود . در موسسات حقوقی معتبر ، تشکیلات و نظم قانونی دفاتر وکالت  رعایت می گردد و چندین وکیل در خصوص موضوعات پرونده به مباحثه و نتیجه گیری میپردازند .
با توجه به گستردگی و وسعت موضوعات حقوقی هیچ وکیلی نمی تواند به تنهایی در تمامی موضوعات متخصص شود اما در موسسه ی حقوقی امکان حضور چندین نفر وکیل با تخصص های متفاوت وجود دارد و این امکان به اشخاص داده می شود تا به فراخور پرونده ی خویش از خدمات وکیل متخصص بهره مند گردد .
آیا امکان پذیرش پرونده های سایر شهرستان ها جز شهرستان تهران را دارید یا خیر ؟
خدمات ما محدود به شهر تهران نمی باشد . موسسه ی حقوقی آفتاب زرین عدالت آماده ی خدمت رسانی و پذیرش وکالت در کلیه ی موضوعات حقوقی در سراسر کشور می باشد .
آیا موسسه ی شما نسبت به پذیرش وکالت ایرانیان خارج از کشور اقدام می نماید یا خیر؟
موسسه ی حقوقی آفتاب زرین عدالت افتخار همکاری با هموطنان خارج از کشور را نیز داراست . چنانچه خواهانید در موضوعی نسبت به اعطاء وکالت به وکلای موسسه اقدام کنید می بایست از طریق سفارتخانه یا دفاتر حفاظت منافع ایران اقدام نمایید .
نحوه ی همکاری با موسسه ی شما چگونه است ؟
نحوه ی فعالیت به این شرح می باشد که موکل جهت مشاوره و ارائه ی اطلاعات به وکلای موسسه وصل میگردد . در صورتی که موضوع منتهی به انعقاد قرارداد وکالت شد ، شما یک قرارداد با موسسه منعقد مینمایید و موسسه موظف میگردد تا نسبت به انتصاب وکیل متخصص در آن حوزه برای شما اقدام نمایید . کلیه بار مسئولیت قراردادی پرونده ی شما با موسسه و مدیرعامل آن که خود وکیل دادگستری است می باشد . همچنین کلیه پرداخت ها به موسسه انجام میگردد . اطلاع رسانی و اخذ مدارک نیز از جمله وظایف موسسه می باشد .